КОШАРКАШИ КОНЧАРА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ

Кошаркашка екипа наше школе освојила је прво место на Републичком такмичењу у Врању и тако је добила шансу да учествује на Светском првенству у баскету 3 на 3. Први пут у историји наше школе ученици су учествовали на оваквом такмичењу.

Професор Немања Живковић и ученици  Емир Куртишевски 3/6, Милош Пешут 3/11, Јован Вулета 3/9 и Михајло Лазић 3/5 отпутовали су авионом 16. јуна у главни град  Естоније Талин. Они су представљали Србију заједно са женском кошаркашком екипом Спортске гимназије и представницима Савеза за школски спорт Србије.

Наши кошаркаши одиграли су шест утакмица у сали Техничког универзитета  и пласирали се у четвртфинале:

1. Бразил – Србија 5 : 7
  2. Србија – Мађарска 11 : 12
  3. Грузија – Србија 6 : 21
  4. Србија – Индија 21 : 9
  5. Кина – Србија 14 : 21
  6. Србија – Естонија 17 : 21

У четвртфиналу су изугубили од Чешке резултатом 21 : 17 и тако су заузели седмо место.

Боравак у Естонији од 16. до 22.јуна био је незаборавно искуство за нашу

екипу. Имали су могућност да песмом, игром и глумом представе нашу земљу на Вечери нација, да обиђу град и Центар за екстремне спортове. Упознали су младе људе из различитих земаља и дружили су се са њима без обзира на језичке препреке.