Посета Сајму енергетике 2016

1

Ученици Електротехничке школе „Раде Кончар“ са образовног профила електротехничар енергетике (32 и 33) посетили су 14.10.2016. Сајам енергетике 2016. на Београдском сајму. У обиласку Сајма учествовало је 28 ученика. Посету је организовао Лазар Николић, ученик 32 и председник Секције за енергетску ефикасност и обновљиве изворе енергије.

2

Ученици су прво посетили изложбени простор предузећа Нетинвест, чији су радници уградили школску соларну електрану. Затим су разговарали са представницима предузећа Север из Суботице о моторима који се користе у ветрогенераторима. Интересантна је била и посета произвођачима турбина за мини-хидроелектране.

3

Ипак, ученицима је најзанимљивије било на обуци у пружању прве помоћи после струјног удара са вршњакињама из Црвеног крста.

4  5  6