ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Најбољи рецитатори наше школе надметали су се 15.марта казујући најлепше стихове српске и светске поезије. Најбољи је био Стефан Стојановић, ученик 3/9, са песмом Изета Сарајлића ,,Рођени 23, стрељани 42″. Друго место освојио је Димитрије Флорин, ученик 3/8, рецитујући поему Владимира Мајаковског ,,Облак у панталонама“, а трећа су били ученица 4/4 Ивана Иваниш са песмом Десанке Максимовић ,,Грачаница“ и Арнолд Дадо Доротеј, ученик 1/9, са песмом Љубомира Симовића ,,Тамни вилајет“. Ови ученици представљаће нашу школу на Општинском такмичењу 21. марта. За наредна такмичења одређени су Алекса Ђукић из 3/11 и Марија Самарџија, ученица 4/11. Честитамо победницима и желимо им успех на даљим такмичењима!