Бесплатан Cisco курс IT Essentials у ЕТШ „Раде Кончар“, новој Cisco академији

Електротехничка школа „Раде Кончар“ је ове године постала нова Cisco академија и заинтересовани ученици имају прилику да до краја школске године 2016/17. бесплатно заврше курс IT Essentials. Он покрива градиво које се полаже за светски признати сертификат CompTIA A+. Обрађују се следеће теме:

1. Увод у рачунарски систем (кућишта и напајања, матичне плоче, процесори, меморије, адаптери, портови, каблови, улазни и излазни уређаји, бирање компоненти)
  2. Процедуре и алати за сервисирање рачунара
  3. Склапање рачунара (инсталација компоненти, BIOS и UEFI подешавања)
  4. Превентивно одржавање рачунара
  5. Инсталација и конфигурисање Windows-а
  6. Основе умрежавања рачунара
  7. Лаптопови и мобилни уређаји
  8. Оперативни системи: Android, iOS, Linux и OS X
  9. Штампачи
  10. Безбедност рачунарског система
  11. Комуникација и етика IT професионалца
  12. Напредно решавање проблема

Пријављени ученици ће добити налог на сајту Cisco академије https://www.netacad.com на коме се налазе материјали за припрему курса на енглеском језику. Да би добили сертификат о завршеном курсу ученици имају обавезу да положе:

• 15 online теоријских тестова као домаћи задатак
  • финални теоријски и практични тест у школи пред инструктором

Као припрема за практични тест  ће бити организоване вежбе у школи у току јуна. Термини ће бити накнадно одређени. Ученици могу и самостално да се припреме за практични тест на основу упутстава за вежбе у материјалима са сајта.

Заинтересовани ученици треба да пошаљу своје име, презиме и мејл до 21. маја на адресу:

b.jovanovic@koncar.edu.rs

На исти мејл могу да се шаљу и питања у вези курса.