Секција за енергетску ефикасност

Уторак, 30. мај 2017.

У оквиру манифестације Дани енергије, Стефан Зеремски, ученик III2, и Александар Филиповић, ученик III9, одржали су предавање о енергетској ефикасности и коришћењу ЛЕД сијалица. Предавање испред Природњачког музеја на Калемегдану са пажњом су пратили ученици више основних школа. Стефан и Александар показали су и како ради макета соларне електране која се користи у настави из предмета Обновљиви извори енергије. Присутнима је било занимљиво да сазнају да би се трошкови за електричну енергију, потребну за електрично осветљење, могли смањити за чак 70%, уколико би се Т8 флуоресцентне цеви замениле Т8 ЛЕД цевима. У Електротехничкој школи „Раде Кончар“, осветљење ЛЕД сијалицама постоји у четири учионице и два кабинета за рачунаре.