ИЗЛОЖБА ЛАМПИ

Ученици 3-2 припремили су изложбу лампи која је била отворена од 7. до 9. јуна у холу школе. На изложби је било приказано 8 лампи од којих су се три рада посебно истакла својим дизајном и квалитетом израде. На првом месту је рад Стефана Зеремског, другом Лазара Радоњића, а на трећем рад Видака Поповића. Осим награђених радова, лампе су направили и: Марко Ђорђевић, Владимир Јерковић,Бојан Иветић, Никола Неђић и Василије Радовић. Штампање плаката, натписа и израду PowerPoint презентације урадио је Ђорђе Стојановић. Пре отварања изложбе сви ученици су учествовали у радионици на којој су разматрали добре особине сваке лампе и предлагали решења за отклањање недостатака које су уочили у изради лампи. Један од важних циљева организације изложбе је био и утврђивање градива из предмета Електричне инсталације и осветљење, тј. наставне јединице Заштитита од електричног удара. Лампе код којих је немогуће додирнути проводне делове израђене су у класи II. Код осталих лампи сви проводни делови који се могу додирнути, повезани су заштитим жуто-зеленим проводником. Ученици су се договорили да наредне школске године, крајем септембра, организују изложбу фотографија под називом „Моје лето“.
 prvo mesto web