СКУПЉАЊЕ СЕКУНДАРНИХ СИРОВИНА

У школској 2016/2017. години почели смо акцију скупљања секундарних сировина. У другом полугодишту скупили смо 47 кг лименки, 150 кг пластичних флаша и 280 кг папира. Тако смо допринели лепшем изгледу школе и заштити животне средине.

Ова акција има и хуманитарни карактер јер смо скупили и 100 кг затварача са пластичних флаша и тако смо помогли Добросаву Влашковићу, ученику 4/8, да купи инвалидска колица. Захваљујемо се основним школама ,,Иван Горан Ковачић“, ,,Јован Ристић“ и ,,Раде Драинац“ јер су прикупљене чепове уступили Добросаву.

Позивамо ученике и раднике школе да се и у новој школској години укључе у ову акцију. Потребно је да убаците лименке, пластичне флаше и папир у обележене кутије које се налазе у ходницима школе, а затвараче са пластичних флаша у балоне на којима је знак ,,Чеп за хендикеп“.