КАКО УЧИТИ ПРОГРАМИРАЊЕ

Ученици наше школе имали су прилику да у четвртак 30. новембра присуствују занимљивом предавању на тему ,,Како учити програмирање“. Господин Срђан Божовић из компаније Microsoft говорио је шта све његова фирма ради да би се учило програмирање и како они олакшавају учење програмирања, посебно почетницима. Такође је представио портал Петља и објаснио шта се све ту може научити.

У нашој школи традиционално се одржава Турнир у програмирању, па су овом приликом уручене награде најбољим учесницима овог турнира у школској 2016/2017. години. Стефан Бурсцхер, победник турнира, добио је курс из програмирања по свом избору у вредности од 300 евра, а Филип Петровић и Кристиан Живковић награђени су књигама. Награде  је уручила госпођа Александра Мартиновић, представник Рачунарског факултета и компаније CET. Она је истовремено представила RAF CHALENGE такмичење и позвала наше ученике да се, као и сваке године, укључе у ово такмичење. Госпођа Мартиновић је најавила и презентацију  RAF факултета за наше матуранте у наредној недељи.